Aktuelno

Organizacija RVI Grada Tuzla upriličila prijem za medije

Decembar 26th, 2017 | by admin
Organizacija RVI Grada Tuzla upriličila prijem za medije
Vijesti
0

Povodom novogodišnjih praznika Organizacija ratnih vojnih invalida Grada Tuzla je i ovaj put na kraju godine upriličila press konferenciju i doručak sa novinarima i predstavnicima medijskih kuća sa prostora Tuzlanskog kantona. Prilika je ovo da se na svojevrstan način i zahvalimo svim medijma na susretljivosti i korektnom izvještavanju o stanju i položaju te podrške projektima koje smo radili za naše članove, istaknuto je na press konferenciji.

„Bilo je dosta projekata u ovoj godini koje smo sa uspjehom realizovali. Za osam naših članova smo u velikoj mjeri poboljšali uslove stanovanja zajedno sa našim partnerima, sponzorima i prijateljima. Najveći problem imamo kada su u pitanju dženaze i sahrane ratnih vojnih invalida jer tu nemamo sistemska rješenja, pa nam se desi često da se pare za dženazu čekaju po par mjeseci a našeg umrlog invalida moramo sahraniti dan ili dva poslije smrti. Kada je u pitanju saradnja sa lokalnim odnosno kantonalnim resornim službama za pitanja boraca imamo dobru saradnju koju svakako moramo popraviti bar kada je u pitanju ovaj segment sahrana i dženaza za umrle ratne vojne invalide. Nažalost svake godine nas je sve manje i manje, dosta invalida umire, puno je teško bolesnih invalida sa teškim oboljenjima i mi smo duboko svjesni da nas i u narednoj godini čeka puno posla. Jedna smo od rijetkih organizacija boraca koja je uređena, imamo i članarine i svake godine od istih blizu 10 000 KM podijelimo za razne vidove pomoći. Očekujem s razlogom da nas sistem pomogne više jer sami nećemo moći“- izjavio je Nihad Bukvić predsjednik ORVI Grada Tuzla.

Na ovoj skromnoj svečanosti Organizacija ratnih vojnih invalida je dodijelila i tri najviša priznanja za nesebičan doprinos i pomoć radu organizacije. Mali broj građana Tuzle ima ovo priznanje a od danas ga imaju i direktori JKP Komunalac Tuzla Admir Bećirović, JU Dom penzionera Tuzla Mirsad Bakalović i direktor JU UKC Tuzla Nešad Hotić a radi se o Zlatnoj plaketi sa ljiljanom.

AKCIJATV preporuka

 • TK: Obilježen Svjetski dan učiteljaOktobar 5, 2017 TK: Obilježen Svjetski dan učitelja (0)
  Prosvjetni radnici danas obilježavaju svoj dan. Tim povodom u Bosanskom kulturnom centru u Tuzli je, u organizaciji Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta TK održana […] Posted in Vijesti
 • Katolici danas slave BožićDecembar 25, 2017 Katolici danas slave Božić (0)
  Danas je Božić, blagdan kad kršćani slave rođenje Bogočovjeka Isusa Krista.Središnji čin proslave Božića je Misa Polnoćka, a taj se obiteljski blagdan uglavnom slavi u krugu obitelji i […] Posted in Vijesti, Religija
 • Izetbegović nakon odluke da se ide u reviziju tužbeFebruar 17, 2017 Izetbegović nakon odluke da se ide u reviziju tužbe (0)
  Predsjednik SDA i član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović kazao je kako će pokretanje revizije presude Međunarodnog suda pravde po tužbi BiH protiv Srbije i Crne Gore izazvati krizu u […] Posted in Vijesti
 • Organizacija RVI Grada Tuzla osuđuje napade na novinareMart 7, 2018 Organizacija RVI Grada Tuzla osuđuje napade na novinare (0)
  Organizacija Ratnih vojnih invalida Grada Tuzla u potpunosti podržava i stoji iza svih napora boračke populacije za ostavrivanje svojih prava koja im pripadaju i s tim u vezi u […] Posted in Vijesti
 • OŠ Gornja Tuzla kreće u rekonstrukcijuApril 30, 2018 OŠ Gornja Tuzla kreće u rekonstrukciju (0)
  Osnovna škola Gornja Tuzla jedna je od najstarijih škola u Tuzlanskom kantonu, a datira još od davne 1884 godine. Nastava u postojećem objektu izvodi se od 1966 godine pa sve do […] Posted in Vijesti
 • Večeras na daskama BKC-a TK igra predstava “Rodijaci”Septembar 12, 2017 Večeras na daskama BKC-a TK igra predstava “Rodijaci” (0)
  U sklopu manifestacije "Dani komedije" koju organizuje JU Bosanski kulturni centar Tuzlanskog kantona, večeras u 20:00 sati igra predstava ”Rodijaci” autora Petra Miloša , a u režiji […] Posted in Vijesti
 • Lukavac: Sutra počinje sajam turizma i ekologije „LIST 2018“Maj 2, 2018 Lukavac: Sutra počinje sajam turizma i ekologije „LIST 2018“ (0)
  Sutra u Lukavcu počinje 16. Međunarodni sajam turizma i ekologije „LIST 2018“.  Pored osnovnog cilja sajma, a to je promocija turističkog potencijala TK i BiH, kao i […] Posted in Vijesti
 • Sajam „Energa“ iz Tuzle seli u SarajevoApril 6, 2017 Sajam „Energa“ iz Tuzle seli u Sarajevo (0)
  Današnjim potpisivanjem Sporazuma o saradnji između Vlade Kantona Sarajevo i “Tuzlanskog sajma” sedmi Međunarodni sajam energetike ENERGA 2017. godine će, po prvi put, biti održan u […] Posted in Vijesti
 • Ramić u Doboju: Kuća za peteročlanu porodicu u ČivčijamaSeptembar 27, 2017 Ramić u Doboju: Kuća za peteročlanu porodicu u Čivčijama (0)
  Federalni ministar raseljenih osoba i izbjeglica Edin Ramić danas se nalazi u posjeti povratničkoj zajednici u Doboju. Ministar Ramić je obišao radove na objektu Islamskog centra, čiju je […] Posted in Vijesti
 • U susret Novoj 1439. hidžretskoj godiniSeptembar 20, 2017 U susret Novoj 1439. hidžretskoj godini (0)
  Po Takvimu Rijaseta islamske zajednice u BiH u srijedu 20. septembra sa akšam-namazom nastupa nova 1439. hidžretska godina. Prvi dan nove hidžretske godine je u četvrtak 21. septembra, […] Posted in Vijesti

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

ga('create', 'UA-78959170-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');