Aktuelno

Organizacija RVI Grada Tuzla upriličila prijem za medije

Decembar 26th, 2017 | by admin
Organizacija RVI Grada Tuzla upriličila prijem za medije
Vijesti
0

Povodom novogodišnjih praznika Organizacija ratnih vojnih invalida Grada Tuzla je i ovaj put na kraju godine upriličila press konferenciju i doručak sa novinarima i predstavnicima medijskih kuća sa prostora Tuzlanskog kantona. Prilika je ovo da se na svojevrstan način i zahvalimo svim medijma na susretljivosti i korektnom izvještavanju o stanju i položaju te podrške projektima koje smo radili za naše članove, istaknuto je na press konferenciji.

„Bilo je dosta projekata u ovoj godini koje smo sa uspjehom realizovali. Za osam naših članova smo u velikoj mjeri poboljšali uslove stanovanja zajedno sa našim partnerima, sponzorima i prijateljima. Najveći problem imamo kada su u pitanju dženaze i sahrane ratnih vojnih invalida jer tu nemamo sistemska rješenja, pa nam se desi često da se pare za dženazu čekaju po par mjeseci a našeg umrlog invalida moramo sahraniti dan ili dva poslije smrti. Kada je u pitanju saradnja sa lokalnim odnosno kantonalnim resornim službama za pitanja boraca imamo dobru saradnju koju svakako moramo popraviti bar kada je u pitanju ovaj segment sahrana i dženaza za umrle ratne vojne invalide. Nažalost svake godine nas je sve manje i manje, dosta invalida umire, puno je teško bolesnih invalida sa teškim oboljenjima i mi smo duboko svjesni da nas i u narednoj godini čeka puno posla. Jedna smo od rijetkih organizacija boraca koja je uređena, imamo i članarine i svake godine od istih blizu 10 000 KM podijelimo za razne vidove pomoći. Očekujem s razlogom da nas sistem pomogne više jer sami nećemo moći“- izjavio je Nihad Bukvić predsjednik ORVI Grada Tuzla.

Na ovoj skromnoj svečanosti Organizacija ratnih vojnih invalida je dodijelila i tri najviša priznanja za nesebičan doprinos i pomoć radu organizacije. Mali broj građana Tuzle ima ovo priznanje a od danas ga imaju i direktori JKP Komunalac Tuzla Admir Bećirović, JU Dom penzionera Tuzla Mirsad Bakalović i direktor JU UKC Tuzla Nešad Hotić a radi se o Zlatnoj plaketi sa ljiljanom.

AKCIJATV preporuka

 • Sutra 23. Izbor najboljih sportista TKFebruar 1, 2017 Sutra 23. Izbor najboljih sportista TK (0)
  U organizaciji Sportskog saveza TK, tradicionalna manifestacija Izbor sportiste Tuzlanskog kantona, 23. put će se održati sutra 2. februara 2017. godine u Velikoj Sali BKC TK u […] Posted in Zabava
 • TK: Obilježen Svjetski dan učiteljaOktobar 5, 2017 TK: Obilježen Svjetski dan učitelja (0)
  Prosvjetni radnici danas obilježavaju svoj dan. Tim povodom u Bosanskom kulturnom centru u Tuzli je, u organizaciji Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta TK održana […] Posted in Vijesti
 • Prezentiran rad ratnih vojnih invalida TuzlaJuni 30, 2016 Prezentiran rad ratnih vojnih invalida Tuzla (0)
  Gradska organizacija ratnih vojnih invalida Tuzla, održala je dans press konferenciju za medije na kojoj su predstavili svoje rezultate rada u posljednje vrijeme. Dogradnja kuće za […] Posted in Vijesti
 • Katolici danas slave BožićDecembar 25, 2017 Katolici danas slave Božić (0)
  Danas je Božić, blagdan kad kršćani slave rođenje Bogočovjeka Isusa Krista.Središnji čin proslave Božića je Misa Polnoćka, a taj se obiteljski blagdan uglavnom slavi u krugu obitelji i […] Posted in Vijesti, Religija
 • UG “Prijatelji FK Sloboda” u nedjelju otvara svoj kutakOktobar 28, 2016 UG “Prijatelji FK Sloboda” u nedjelju otvara svoj kutak (0)
  UG “Prijatelji FK Sloboda” Tuzla nakon višemjesečnih priprema u nedjelju 30. oktobra u 13:00 sati će zvanično otvoriti vrata svojih prostorija na adresi Patriotske lige br. 4 na mjestu […] Posted in Vijesti
 • Ministru Ramiću uručena Povelja dovištaSeptembar 2, 2016 Ministru Ramiću uručena Povelja dovišta (0)
  Danas je u prostorijma Medžlisa islamske zajednice Kalesija uručena Povelja dovišta Orlić-Pašin put, ministru raseljenih osoba i izbjeglica Federacije BiH dr.Edinu Ramiću za izuzetan […] Posted in Vijesti, Religija
 • SVETI NIKOLA OBRADOVAO TUZLANSKE MALIŠANEDecembar 7, 2016 SVETI NIKOLA OBRADOVAO TUZLANSKE MALIŠANE (0)
  Čarobni trenutci susreta sa sv. Nikolom bili su sinoć u Bosanskom kulturnom centru gdje je Zajednica žena HDZ BiH Kraljica Katarina Kosača upriličila dodjelu paketića za […] Posted in Zabava
 • RS stvara ekonomsku podjelu BiHOktobar 7, 2016 RS stvara ekonomsku podjelu BiH (0)
  Narodna skupština Republike Srpske donijela je Odluku da se  hemijski proizvodi iz Federacije ne mogu naći na policama trgovina u RS.  NSRS traži da se tvornice poput Dite, ili neke […] Posted in Vijesti
 • Izetbegović nakon odluke da se ide u reviziju tužbeFebruar 17, 2017 Izetbegović nakon odluke da se ide u reviziju tužbe (0)
  Predsjednik SDA i član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović kazao je kako će pokretanje revizije presude Međunarodnog suda pravde po tužbi BiH protiv Srbije i Crne Gore izazvati krizu u […] Posted in Vijesti
 • Organizacija RVI Grada Tuzla osuđuje napade na novinareMart 7, 2018 Organizacija RVI Grada Tuzla osuđuje napade na novinare (0)
  Organizacija Ratnih vojnih invalida Grada Tuzla u potpunosti podržava i stoji iza svih napora boračke populacije za ostavrivanje svojih prava koja im pripadaju i s tim u vezi u […] Posted in Vijesti

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *